Головна винуватиця Смідинського празнику – «Смідинська капуста»

27 Вересня, 2021 | Новини |

27 вересня жителі села Смідин святкують престольний празник

Який же Смідинський празник без головної родзинки свята – печеної капусти.

Всі ми звикли бачити уже готову, запашну страву на тарілці, але мало хто знає справжній, старовинний рецепт її приготування, особливо гості свята.

Марія Потапівна Поляк подарувала нам можливість поринути у, так би мовити, магічний процес випікання капусти. Шкода, що камера не передає аромат, який панував у приміщенні. Господиня, протягом усього свого життя, дотримується таких традицій випікання капусти. Ці теплі та «похримані» часом та роботою руки, приготували безліч таких страв як для себе, так і для своїх сусідів.

Чому в печі? Окрім відчуття духовності та причетності до рідної культури, випікання капусти в печі має певні особливості.Розтоплюється піч, потім на черен (дерев’яне, перегоріле вугілля) кидається капуста, закривається піч та заліплюються дверцята піском та глієм. Зазвичай цей процес робиться на ніч. Вранці капусту виймають з печі та насолоджуються ароматом.

Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та вірувань, які на сучасному історичному етапі знову набувають популярності. Звичаї, що дісталися нам у спадщину від дідів-прадідів, не втратили свого значення й сьогодні. Збагачені кращими зразками народної творчості – обрядовими піснями, віршами, легендами, – вони є найдорожчою скарбницею духовної культури українського народу….Підтримуймо та наслідуймо наші місцеві українські традиції, аби з покоління в покоління вшановувати їх протягом цілого життя.

Новини
19 Жовтня, 2023

Контакти

вул. Грушевського, 9 с. Смідин, Старовижівський р-н, Волинська обл., 44453

+380 68 382 1743

smidynska@gmail.com