Смідинська сільська територіальна громада

Створена 29.10.2017р. До складу громади належть десять населених пунктів – с. Смідин, с. Паридуби, с. Лісняки, с. Рудня, с. Кукуріки, с. Сьомаки, с. Журавлине, с. Зачернеччя, с. Біличі, с. Високе. Чисельність населення громади – 4320 осіб. Площа території громади – 218,2 кв. кілометрів.

Центр громади – село Смідин – одне з найбільших і найдавніших сіл Волині. Першою точною датою, коли село під назвою «Смедино» згадується в письмових джерелах, є 26 травня 1508 року. Існує декілька припущень щодо походження назви цього населеного пункту. Одні дослідники історії вважають, що назва села походить від слова «мідь». У приходському літописі записано, що в часи польського панування Смідин був місцем заслання злочинців, які тут добували мідну руду. Інші дослідники назву села виводять від імені землероба Смеда, який в далеку давнину володів землею на теренах нинішнього села.

Розташування громади є інвестиційно привабливим, адже до контрольно-пропускного пункту «Ягодин» всього 49 км, до м. Ковель – 36 км. До автомобільного шляху міжнародного значення М 07 Київ-Ковель всього 12 км.

На території громади розташовані 6 закладів загальної середньої освіти, 4 заклади дошкільної освіти, 6 закладів культури.

На території громади проводяться щорічні змагання з крос-триатлону «Polissia Challenge Cup». Традиційний маршрут змагань пролягає від озера Сомин (с. Сомин Турійського району) до села Смідин Старовижівського району. Кількість учасників – більше 150 осіб.

Партнер – гміна Краснистав Люблінського воєводства, Республіки Польща.

За час існування громади втілили низку проектів спільно з Програмою USAID РАДА, «U-LEAD з Європою», Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа та «Ukraine Global Scholars».

У 2019 році Смідинська ОТГ увійшла до рейтингу «Кришталь року», куди потрапляють найкращі громади, які пройшли оцінку за спільною методологією, впровадженою програмами USAID DOBRE та «U-LEAD з Європою».

 

Голова громади – Піцик Оксана Іванівна. До цього вона була педагогом-організатором у ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Смідин та головою громадських організацій «Смідинська ініціатива» та «Смідин».

Контакт: Волинська обл., Ковельський р-н, с. Смідин, вул. Грушевського, буд. 9

+38-068-382-17-43 e-mail: smidynska@gmail.com

Контакти

вул. Грушевського, 9 с. Смідин, Старовижівський р-н, Волинська обл., 44453

+380 68 382 1743

smidynska@gmail.com